"Opłatek to chleb pojednania - jeżeli Bóg jedna się z nami, jeżeli Chrystus rodzi się w Betlejem, to ja, człowiek muszę się pojednać z moim bratem" tymi słowami Jana Pawła II powitał przybyłych gości Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala. Kontynuując powiedział, że tradycyjnie spotykamy się aby podsumować rok, w Hotelu niosącym imię Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Wspomniał też na Jego słowa, że Boże Narodzenie jest świętem człowieka. Jezus przyszedł na świat, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest jedynym i niepowtarzalnym. W swoim przemówieniu przypomniał, że Jan Paweł II bardzo lubił Święta Bożego Narodzenia, gdyż oznaczały dla niego radość, która wiąże się z narodzeniem nowego Życia. Prezes Leszek Grala podziękował również za przyjęcie zaproszenia i przybycie na tę uroczystość wszystkim zebranym. Wigilijnym opłatkiem przełamali się z nami: Ewa Mańkowska Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Kamil Krzysztof Zieliński Wicewojewoda Dolnośląski, prof. dr hab. Roman Kołacz z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz przedstawiciele wszystkich instytucji rządowych i samorządowych pracujących na rzecz rolnictwa w województwie dolnośląskim.

Uroczyste spotkanie wigilijne celebrował Bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, który pobłogosławił wszystkich rolników i ich rodziny za trud i ciężką pracę na roli. Życzenia dla całego samorządu rolniczego Dolnego Śląska złożyli również Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska oraz Wicewojewoda Dolnośląski Krzysztof Zieliński.

Świąteczny nastrój dał się czuć podczas wspaniałego koncertu wykonanego przez duet muzyczny: Joannę Hanzel i Marka Pisarskiego, a kolęda "Wśród nocnej ciszy" odśpiewana przez wszystkich gości wprowadziła zebranych w radosny czas oczekiwania.

Spotkanie było okazją do podsumowania upływającego roku oraz integracji społeczności rolniczej i instytucji branży rolniczej na Dolnym Śląsku. Było też doskonałym momentem do uhonorowania i wręczenia odznaczeń dla osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla rozwoju samorządu rolniczego i przyczyniły się do poprawy wizerunku dolnośląskiej wsi.

Pierwsze wyróżnienia przyznane przez Zarząd DIR za wieloletnią współpracę, wkład wniesiony w rozwój i umacnianie samorządu rolniczego Dolnego Śląska oraz wzmacnianie pozycji polskiego rolnictwa, otrzymali: prof. dr hab. Roman Kołacz z Uniwersytetu Przyrodniczego, Paweł Dańczuk, Mirosław Kuszkur Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Jeleniej Górze, Dionizy Prusiewicz Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Oleśnicy, Radosław Zysnarski Prezes Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy.

Zarząd DIR przyznał Złoty medal Programowi "Teraz Wieś" z okazji 20-licea istnienia. Medal odebrał Redaktor Jan Cezary Kędzierski. 

Złote medale Dolnośląskiej Izby Rolniczej "Zasłużony dla Samorządu Rolniczego" otrzymali:
Paweł Kondrakiewicz, Franciszek Kapłan, Halina Zguda, Andrzej Pyrz i Paweł Dańczuk. 

Srebrne medale Dolnośląskiej Izby Rolniczej "Zasłużony dla Samorządu Rolniczego" otrzymali:
Marek Borek, Waldemar Kazimierowicz, Szczepan Eugeniusz Rojak, Alina Antoń, Kamila Anna Pietraszek, Jerzy Zieliński, Adam Szachnowski, Justyna Grocholska, Andrzej Jakubas, Piotr Krasny, Tomasz Rachwał, Jan Fabrykowski, Mariusz Turowski i Stanisław Cholewicki.

Zarząd DIR w podziękowaniu za współpracę przyznał odznaki DIR za „Kultywowanie Tradycji Ludowych dla Kół Gospodyń Wiejskich: 
KGW Woliborzanki, KGW w Rzeczycy oraz Danucie i Krzysztofowi Michalskim z KGW "Jodłóweczki".

Prezes Leszek Grala wszystkim odznaczonym złożył podziękowania i gratulacje oraz zaprosił wszystkich na wspólny posiłek wigilijny. 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Prezes

Mam takie odczucie... Czytaj więcej->

marzec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-03-19
USD 3,4341 +0,37%
EUR 4,2176 +0,03%
CHF 3,6009 -0,05%
GBP 4,7982 +0,43%
Wspierane przez Money.pl
Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol